Ottinger Vilmos gazdasági igazgató azt mondja, a XIII. kerületi Egészségügyi Szolgálat mindenben számíthat az önkormányzat segítségére, támogatásával így tervszerűen építhető a műszerpark is.
A járóbeteg-ellátásban 2015-ben 126 millió forintot fordítottak műszerfejlesztésre. Az egynapos sebészet akkor kapott vadonatúj sterilizálót. Az egynapos sebészeten belül az ortopédiai beavatkozásokhoz használatos műszereket is lecserélték. A Szegedi úti kardiológiára két ultrahang-berendezést vásároltak – 37 millió forintért. Komoly fejlesztések voltak a fizikoterápián is, például egy vadonatúj galvánkád került oda. Új ultrahanggépet vettek a röntgenbe, az urológiára is. A gasztroenterológia is korszerű műszerek kapott, video gasztroszkópot és kolonoszkópot – gyomor- és vastagbéltükrözéshez.
2016-ban összesen 70 millió forintot költött az önkormányzat műszerfejlesztésre. Az egynapos sebészet modernizálására csak abban az évben 20 milliót fordítottak, ebből új műtőasztalt, új műtőlámpát és korszerű altatógépet vettek. Akkor fejlesztették tovább a Visegrádi utcai urológiát és a Szegedi úti fül-orr-gégészetet. 2017-ben nyilván a CT és MR Centrum létrehozása volt a legnagyobb beruházás: a világszínvonalú gépek 800 millióba kerültek. Emellett még „kisebb” eszközcserék is zajlottak: 20 millióért új ODM-gépet vásároltak, amely a csontsűrűséget méri. Ugyancsak két éve lett teljesen új kezelőegység a szájsebészeten. 2018 a lézersebészet éve volt – számos lézerkészülékkel felszerelték mindkét szakrendelőt. A két telephely dupla műszerpark fenntartását is igényli, vagyis két szakrendelőt kell ugyanolyan színvonalon működtetni. Mindeközben folyamatosan felújították a háziorvosi rendelőket is, klimatizálták azokat, és ahol szükségesnek találták, tisztasági festés is történt.